Universal Amino 2700

 

Jedną z czołowych odżywek firmy UNIVERSAL NUTRITION jest Universal Amino 2700, odżywka aminokwasowa w tabletkach o zwiększonej ilości amin w produkcie. Przeznaczona jest przede wszystkim dla kulturystów podnoszących ciężary, a także trenujących „cardio”, ze względu jednak na swoje właściwości może być stosowana z powodzeniem również przez innych sportowców. Została wzbogacona w witaminę B6, L- karnitynę oraz pikolinat chromu.

Odżywkę Universal Amino 2700 cechuje duża przyswajalność produktu, należy do grupy suplementów wykorzystujących hydralizaty białek serwatkowych w celu zwiększenia przyswajalności. W jej skład wchodzą oprócz aminokwasów l- glutamina, metionina, alanina i arginina. Suplement ogranicza katabolizm wysiłkowy, nasilając procesy anaboliczne organizmu. Sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej, dobrze działa jako regenerator po treningu. Nie zawiera tłuszczu, węglowodanów, ani cholesterolu.

W jednej tabletce Universal Amino 2700 znajduje się wyjątkowo duża ilość aminokwasów, pozyskiwanych z izolatów, koncentratów i hydrolizatów białek serwatki. Doceniają to osoby trenujące kulturystykę, wybierając produkt na swoją odżywkę. Szczególnie dużo jest w niej L- kwasu glutaminowego, L- kwasu asparaginowego, również L- lizyny i L- leucyny. Dzienna dawka odżywki Universal Amina 2700 to 1- 2 porcje dziennie, czyli 4- 8 tabletek. Jedna tabletka dostarcza organizmowi 2000 mg dobrze wchłanianych aminokwasów, optymalnie jest stosować odżywkę na czczo lub między posiłkami.